چگونه مهماندار را صدا کنیم؟
نحوه صدا زدن گارسون
October 16, 2014
انتخاب غذا
انتخاب غذا در رستوران
October 29, 2014

جشن تولد در رستوران

برگزاری تولد در رستوران

یکی از خاطرات شیرین من جشن تولد کوچکی است که همسرم در اولین سال ازدواج ما در یک رستوران کوچک برای من ترتیب داد. امروز صبح بدون هیچ دلیلی دوباره به یاد آن روز قشنگ افتادم و چون قرار بود یک مقاله بنویسم، تصمیم گرفتم از این خاطره استفاده کنم و این مقاله را به برگزاری جشن تولد در رستوران اختصاص دهم.

برگزاری تولد در رستوران

برگزاری یک جشن تولد زیبا لزوماً خواهان همکاری عده زیادی از افراد نیست. حتی اگر قرار باشد که خود شخص سورپرایز شود!
در تولد من، فقط من و همسرم بودیم اما آن تولد واقعاً کامل بود؛ چرا که همسرم به سادگی توانسته بود با آن رستوران هماهنگ باشد.

اصولاً در فرهنگ ما به سختی می‌شود هماهنگی چنین کاری را به سادگی و بی عیب و نقص انجام داد. به جرأت میتوانم بگویم که اکثر رستورانها برای برگزاری تولد محدودیت های خاصی قائل هستند که مشتریان را آزار می‌دهد. اما در این مقاله به چند نکته مهم برای برگزاری تولد در رستوران اشاره می‌کنم تا شما هم به سادگی بتوانید تولد عزیزانتان را در رستوران‌های خوب برگزار کنید.

در رستوران نادیا شما به سادگی می‌توانید کارهای جشن تولدتان را به ما بسپارید. ما همیشه می‌گوییم: تولد گرفتن که کاری ندارد! فقط یک چک لیست ساده می‌خواهد و یک همکار. ما با شما همکاری خواهیم کرد. و این هم از چک لیست:

اول از همه باید با رستوران مورد نظرتان در این باره صحبت کنید تا در تاریخ تعیین شده جای کافی برای شما و مهمانانتان داشته باشند.

بعد از آن تعیین کنید که چه ساعتی چه اتفاقی خواهد افتاد. مثلاً بگویید: “فردا تولد همسرم است. من در ساعت ۵ به همراه او به رستوران می‌آیم. اما قبل از ما یعنی ساعت ۴:۳۰ عصر، ۳ نفر از دوستان ما در آنجا حضور خواهند داشت.دوستان غذا را از روی منو سفارش می‌دهند تا وقتی که ما میرسیم غذا تقریباً آماده سرو باشد. ساعت ۵:۳۰ دقیقه غذا سرو شود. در ساعت ۷ هم کیک و چای خواهیم داشت. ساعت ۷:۳۰ دقیقه کادوها را باز می‌کنیم و حدود ساعت ۸ رستوران را ترک خواهیم کرد”. این برنامه دقیقا آن روز شما خواهد بود که باید با رستوران در میان بگذارید.

دیگر می‌توانید به کارهای شخصی خودتان برسید. مثلاً لباستان را آماده کنید، کادویتان را تزیین نمایید، یا کارهای دیگر.

تنها چیزی که یک رستوران خوب برای برگزاری این تولد نیاز دارد این است که خود شما یا دوستی که شما سلیقه او را دوست دارید به عنوان مشاور و در مواقع ضروری با رستوران در تماس باشد. چون ممکن است در روز تولد، شما به عنوان میزبان قادر به پاسخ دادن تماسهایتان نباشید.

هماهنگی برای سورپرایز شخص مورد نظر بسیار آسان است. کافی است به همکارانتان در رستوران از طریق یک پیامک اطلاع دهید که حالا نوبت چیست.

یک رستوران خوب باید برای خرید کیک شما را یاری دهد. کافیست بگویید چه نوع کیکی با چه نوشته‌ای مد نظر شماست.
تزئینات اطراف میز شما چگونه و در چه حدی باشد. اگر برای کودکان است؛ پس به تعدادی بادکنک احتیاج دارید. اگر شخص بزرگسالی هست شاید چند پرچم رنگی مناسب باشد. اگر یک فرد جوان است و یا نامزد شماست می‌توان با نور و یا موسیقی مناسب و یا حتی عطری دلنشین فضا را برای شما آماده کرد. می‌توانید از دوستتان برای کمک به رستوران خواهش کنید.

فضایی آرام برای تولد در رستوران

تولد در رستوران

رستورانی که شما برنامه جشن تولدتان را آنجا برگزار می‌کنید، به سادگی می‌تواند با یک فضای آرام و به یاد ماندنی، غذایی که متعلق به مهمانی شما درست شده، لوازم سرو کیک، گلدانهای گلی که شما دوست دارید، موسیقی به یاد ماندنی، لبخندی سرشار از حس خوب و حتی یک هدیه کوچک از طرف مجموعه رستوران از شما و مهمانانتان پذیرایی کند.

سرآشپز نادیا
سرآشپز نادیا
من سرآشپز نادیا، آموزش دهنده مهارت های آشپزی و شیرینی پزی هستم و دوست دارم مدل تغذیه مردم کشورم رو بهبود ببخشم تا از غذاهای سالم‌تر، خوشمزه‌تر و البته جدید‌تر لذت ببرند.

2 دیدگاهها

  1. پویا گفت:

    Restaourn shoma kojast?
    sharayete tavalod chiye?

  2. با تشکر از مطلبتون
    موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب آشپزخانه خانم های شاغل
برای دانلود رایگان ۳۵ صفحه از کتاب آشپزخانه خانم های شاغل کافیست ایمیل خود را وارد کنید تا لینک دانلود را برای شما ارسال کنیم.
مطمئنم که از خوندتش لذت می برید...
ما هم مثل شما از ایمیل های تبلیغاتی متنفریم.