یک آشپزخانه ایده‌آل
یک آشپزخانه ایده‌آل
June 9, 2015
کتاب آشپزخانه خانم های شاغل منتشر شد
February 23, 2016

شیرینی های عید و مشکلات تهیه آنها

کیک هویج و گردو. یک صبحانه خوب و ساده

کیک هویج و گردو. یک صبحانه خوب و ساده

شیرینی های عید و مشکلات نگهداری آنها

در روزهای آخر سال، همیشه به  این فکر هستیم که از کجا بهترین و تازه ترین شیرینی‌های عید را می‌توانیم تهیه کنیم و اینکه آیا قنادی ها شیرنی های مدرن عیر را دارند یا خیر. معمولاً قنادی‌ها از اوایل بهمن ماه مشغول آماده سازی شیرینی‌های عیدشان هستند و در اندازه‌های زیاد انواع شیرینی‌ها را آماده می‌کنند. همان‌طور که شما هم می‌دانید شیرینی‌های عید عمدتاً از کره درست می‌شوند. اما سئوال اینجاست که قنادی‌ها چه می‌کنند که محصولاتشان تا روزهای آخر سال بدون اینکه تغییر رنگ و بو بدهد، به همان شکل اول باقی می‌ماند.

برای این کار چندین راه حل وجود دارد: یکی اینکه شیرینی‌هایی که با کره، هل، گلاب و دارچین درست می‌شوند را در ظرف‌های کاملاً دربسته در جای خنک نگه‌داری کنیم. دیگر اینکه میزان کره آنها را آنقدر کم کنیم که اگر در جای گرم هم باقی ماند، بوی کره مانده به خود نگیرد؛ و البته راه حل‌های دیگر که شاید ما از آنها بی‌خبریم!

اما راه حل‌های بالا هر کدام مشکلاتی را در پی خواهد داشت: ظرفیت یخچال‌ها آنقدر زیاد نیست که حجم بالای شیرینی را در خود جای دهد؛ از طرفی کم کردن میزان کرده دستورات، باعث بی‌کیفیت شدن شیرینی‌ها خواهد شد. پس مجبور خواهیم بود به جای کره، از انواع روغن‌های قنادی و جامد استفاده کنیم و این خود موجب بی‌کیفیت شدن شیرینی‌ها خواهد شد و از لحاظ سلامتی هم گزینه خوبی نخواهد بود.

پس باید چه کرد؟

راهی که در چند سال اخیر عده زیادی از دوستان و اطرافیان ما به آن روی آورده‌اند: شوی شیرینی خانگی عید.

جایی که شیرینی‌ها را آنطور که در منزل خودش و برای خانواده خودش درست می‌کند، برای ما هم آماده کند.

جایی که از کیفیت مواد به کار رفته در شیرینی‌ها مطمئن باشیم.

جایی که قیمت به صرفه و با توجیه داشته باشد.

شیرینی مخصوص عید. اسکار گردویی

شیرینی مخصوص عید. اسکار گردویی

پیشنهاد امسال من، شوی شیرینی عید؛

جایی که شما می‌توانید شیرینی‌های خود را قبل از خرید تست کنید، به اندازه‌ای که می‌خواهید سفارش دهید، و در روزی که می‌خواهید تحویل بگیرید.

در شوی شیرینی امسال ما به غیر از شیرینی‌های سنتی عید، انواع شیرینی مدرن، بیسکوییت، کیک، نان‌های بدون شکر و بدون قند و انواع جعبه‌های کادویی از شیرینی‌هایی که خودتان دوست دارید برای خرید و سفارش وجود دارد. این فرصت را از دست ندهید و همین امروز ۲۹ و ۳۰ بهمن  ۹۴را در تقویم خود علامت بزنید. منتظر شما هستیم.

سرآشپز نادیا
سرآشپز نادیا
من سرآشپز نادیا، آموزش دهنده مهارت های آشپزی و شیرینی پزی هستم و دوست دارم مدل تغذیه مردم کشورم رو بهبود ببخشم تا از غذاهای سالم‌تر، خوشمزه‌تر و البته جدید‌تر لذت ببرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب آشپزخانه خانم های شاغل
برای دانلود رایگان ۳۵ صفحه از کتاب آشپزخانه خانم های شاغل کافیست ایمیل خود را وارد کنید تا لینک دانلود را برای شما ارسال کنیم.
مطمئنم که از خوندتش لذت می برید...
ما هم مثل شما از ایمیل های تبلیغاتی متنفریم.