میزبانیِ یک جلسه کاریِ عالی در رستوران
میزبانیِ یک جلسه کاریِ عالی در رستوران
April 8, 2015
چطور مهمان خوبی باشم؟
چطور مهمان خوبی باشم؟
April 13, 2015

میزبانی یک پذیرایی خودمانی

میزبانی یک پذیرایی خودمانی

تفاوت‌های بسیار زیادی در آداب، روش‌ها و تکنیک‌های میزبانی یک قرار کاری در رستوران میزبان یک وعده غذای خودمانی یا غیر رسمی هستید می‌توانید غذاهایی که زحمت کم‌تری برایتان دارند و نگرانی کم‌تری ایجاد می‌کنند را در لیست غذایی که می‌خواهید سرو کنید بگنجانید و بیشتر به معاشرت، هم‌صحبتی و تفریح با مهمان‌هایتان بپردازید.

میزبانی یک پذیرایی خودمانی

در این مقاله با تکیه به آداب و تکنیک‌هایی اصولی و استاندارد به شما در راحت شدن کارتان، زیبا شدن نتیجه، لذت بردن از غذا و کم‌کردن نگرانی‌تان راجع به روش‌های صحیح و بازخورد آن‌ها در مهمان‌ها طی میزبانی یک پذیرایی خودمانی یا غیر رسمی کمک می‌کنم.

همان‌طور که از اسم پذیرایی شما بر می‌آید، هرچند بایستی آن‌را با رعایت آداب مخصوص‌ش انجام دهید اما به هر حال این پذیرایی رویدادی غیر رسمی است و مهمان‌هایتان هم به این موضوع واقفند و انتظارات و رفتارشان را بر همین اساس طراحی می‌کنند. غذای شما می‌تواند شامل یک وعده سه مرحله‌ای با مثلاً ماهی یا پیتزا به عنوان غذای اصلی باشد که به نحوی زیبا و شایسته برای مهمانان‌تان سرو شود.

درباره میز و چیدن آن باید دقت و سلیقه به خرج دهید اما میز یک وعده غذای خودمانی اصلاً قرار نیست شبیه یک میز شام رسمی با قوانین خاص‌ش باشد. می‌توانید غذا را در آشپزخانه سرو کنید و کارد، قاشق و چنگال‌ها در یک طرف و بشقاب‌ها را در طرف دیگر میز بگذارید تا مهمان‌ها از خود پذیرایی کنند.

در این پذیرایی می‌توانید آجیل، غذاهای لقمه‌ای و خوراکی‌های سبک را هم در حاشیه غذا سرو کنید. غذای میز هم معمولاً شامل غذای اصلی، غذاهای فرعی و دیگر که هنگام غذای اصلی سرو می‌شوند، سبزیجات و سالاد، کره و نان و چاشنی‌های غذا است. کارد در مهمانی‌های رسمی به دلیل غذاهایی که در این دست مهمانی‌ها هست ضروری است پس در یک پذیرایی غیر رسمی و خودمانی اگر غذایی که قطعاً کارد لازم دارد جزو فهرست غذا نیست لازم نیست کارد بگذارید. در چیدن میز خلاق باشید، غیر رسمی بودن این پذیرایی به شما فرصت ریسک‌های بزرگ‌تر را هم می‌دهد.

ممکن است یک نفر بیشتر از انتظار شما غذا بخورد یا تغییری ناگهانی در تعداد مهمان ها اتفاق بیافتد، بر همین اساس نباید درست به اندازه مهمان‌ها غذا تدارک ببینید؛ مثلاً اگر ۱۰ نفر مهمان دارید به اندازه ۱۳ یا ۱۴ نفر غذا آماده کنید، با این کار هم از مشکلاتی که گفتم پیش‌گیری می‌کنید هم شک نمی‌کنید که شاید به کسی به اندازه کافی غذا نرسد. این قضیه درباره ابزار غذاخوری هم صادق است، با این تفاوت که هرنفر ممکن است طی استفاده از غذاها و نوشیدنی‌های متنوع؛ چند ظرف‌ها و قاشق، چنگال استفاده کند پس درباره ابزار غذا خوری به نسبت تعداد غذا ها و مراحل غذاها با درصد بیشتری نسبت به آنچه راجع‌به بیشتر تدارک دیدن غذا گفتم، ابزار غذا خوری بگذارید. ظرف‌های مخصوص استخوان، تیغ و اضافه‌های غذا را هم فراموش نکنید.

اگر مهمان‌تان خواست با خود یک غذا بیاورد به هیچ‌وجه نه نگویید اما دقت کنید غذایی نباشد که در فهرست‌تان وجود دارد. یا این موضوع را مطرح کنید یا اگر قطعیت روی آن غذا ندارید تغییرش دهید.

چه در یک مهمانی رسمی باشید چه در یک پذیرایی غیر رسمی زمان نقش بسیار مهم و موثری دارد. باید برنامه زمانی حساب شده و قطعی‌ای بریزید و بر آن اساس پیش بروید.  این برنامه از زمان دعوت شما شروع و تا پایان پذیرایی، بدرقه مهمانان و خداحافظی از آن‌ها ادامه می‌یابد. به طور معمول در چنین برنامه‌ای یک ساعت اول مهمانی به نوشیدنی و دسر تعلق دارد و بعد از آن طی ۴۵ دقیقه مهمانان برای خوردن غذا آماده شده، به طرف میز می‌رود و غذایشان را میل می‌کنند.

اگر بچه‌ها در مهمانی حضور دارند حتماً در انتخاب غذا در نظرشان بگیرید و غذایی که هم مناسب بچه باشد هم بچه‌ها از آن لذت ببرند را در لیست غذا بگنجانید. می‌توانید میزی را جدا از میز والدین‌شان به صورت خلاقانه‌ای بچینید.

اگر قرار است غذا را روی میزی از قبل چیده شده در فضای باز سرو شود حتماً از غذاهایی استفاده کنید که طی زمانی که برای مهمانی‌تان در نظر گرفته‌اید به حدی سرد نشوند که از دهن بیافتند یا از ظرفی که دمای غذا را حفظ کند استفاده کنید. این موضوع درباره پذیرایی هم در اتاق هم صادق است؛ ضمن‌اینکه از دهن افتادن غذا به دلیل از دست دادن دمای اصلی‌اش به اندازه اینکه با رسیدن دمای غذا به اتاق سرعت رشد باکتری افزایش می‌یابد ممکن مهمانانتان را بیمار کنید اهمیت ندارد. اگر این برنامه را در یک رستوران در فضای باز اجرا کنید یا خدمت‌کارهایی به همراه داشته باشید برای مهمانان غذای داغ و سرد نشده تازه سرو کنید. در غیر این‌صورت برای سرد نگه‌داشتن غذاهای سرد آن‌ها را در ظرفی فلزی قرار داده روی سطحی از یخ در ظرف دیگری بگذارید و برای گرم نگه‌داشتن غذاهای گرم از دیس و بشقاب وارمر دار که با گرمای الکتریکی یا سوزاندن شمع‌های مخصوص یا الکل کار می‌کنند  استفاده کنید.

میزبانی یک پذیرایی خودمانی

میز بوفه غذا

اگر کشیدن غذا را به مهمانان محول می‌کنید میز غذا، کاسه‌های آجیل و خوردنی‌های حاشیه‌ای و نوشیدنی‌ها را در فاصله‌ای به هم نچسبانید و در فاصله‌ای قرار دهید که مطمئن شوید ازدحامی ایجاد نشود که موجب سختی مهمان‌هایتان شود. همچنین در این شرایط غذا را طوری انتخاب کنید که اول کشیدن غذا برای مهمانان کار سخت و وقت‌گیری نباشد، دوماً با توجه به اینکه مگر در شرایطی که میز کاملی برای مهمانان چیده باشید مهمان‌ها غذا را روی پایشان یا در دست میل می‌کنند بهتر است غذاهایی را که مهمان مجبور با کلنجار رفتن با آن برای تکه‌تکه کردن است و دست و پایش را می‌گیرد انتخاب نکنید. و مثلاً اگر کباب یا مرغ جزو غذا بود از قبل خودتان آن‌ها را به صورتی تکه‌تکه کنید که مهمان با چنگال و کارد غذایش به سهولت بتواند از آن‌ها جدا کند و بردارد. ضمناً مهمان‌هایی که مشکلی در کشیدن غذا دارند یا این‌کار برایشان آسان نیست را در نظر بگیرید و پیش‌از بقیه که میز خلوت است به میز غذا دعوت‌شان کنید یا خودتان غذایشان را بکشید.

 

سرآشپز نادیا
سرآشپز نادیا
من سرآشپز نادیا، آموزش دهنده مهارت های آشپزی و شیرینی پزی هستم و دوست دارم مدل تغذیه مردم کشورم رو بهبود ببخشم تا از غذاهای سالم‌تر، خوشمزه‌تر و البته جدید‌تر لذت ببرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب آشپزخانه خانم های شاغل
برای دانلود رایگان ۳۵ صفحه از کتاب آشپزخانه خانم های شاغل کافیست ایمیل خود را وارد کنید تا لینک دانلود را برای شما ارسال کنیم.
مطمئنم که از خوندتش لذت می برید...
ما هم مثل شما از ایمیل های تبلیغاتی متنفریم.