چند نکته کاربردی درباره خوردن استیک
نحوه خوردن استیک
October 11, 2014
برگزاری تولد در رستوران
جشن تولد در رستوران
October 20, 2014

نحوه صدا زدن گارسون

چگونه مهماندار را صدا کنیم؟

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که در رستورانی برای یک درخواست کوچک مجبور بوده‌اید که چندین دقیقه به دنبال یکی از مهمانداران آن رستوران بگردید! و یا اینکه منتظر شده‌اید که نگاهی به شما بیندازد تا از دور خواسته خود را به او بگویید.

در این مقاله قصد دارم به چند نکته کاربردی درباره صدا زدن مهماندار یک رستوران اشاره کنم.

اگر شما یک خانم با شخصیت هستید همیشه باید این موضوع را به خاطر داشته باشید که صدا زدن گارسون کار آقایان است. پس اگر شما درخواستی دارید، می‌توانید به مردی که همراه شماست بگویید تا ایشان مهماندار را با خبر سازد. در این صورت هنگامی که مهماندار کنار میز شما حاضر شد، می‌توانید خواسته خود را به او بگوید.

دستگاه صدا زدن مهماندار

 

فراخوان مهماندار چیست؟

فراخوان مهماندار

در رستوران‌هایی که کمی از آداب معاشرت و احترام به مهمان سررشته دارند، می‌توانید در گوشه میز خود دستگاه کوچکی ببینید که یک یا چند دکمه دارد. این دستگاه که در انگلیسی به آن پیجر می‌گویند وسیله‌ای است برای صدا زدن مهماندار رستوران. دکمه‌های روی این دستگاه هر کدام کاربردی دارند. از جمله درخواست نوشیدنی، فراخواندن یک مهماندار، صورت حساب و غیره. البته گاهی هم تنها یک دکمه برای فراخواندن کلی یک مهماندار دارند. در رستوران نادیا شما میتوانید مطمئن باشید که هنگامی که شما از طریق فراخوان یکی از مهمانداران را صد میزنید در کمتر از ۱ دقیقه یکی از مهمانداران در کنار میز شما حاضر خواهند شد.

با این حال باید توجه کنید که در برخی رستوران ها این دستگاه ها فقط برای قشنگی از این دستگاه استفاده میکنند. به این معنی که وقتی شما مهماندار را به وسیله این دستگاه فرامیخوانید هیچ کس نزد شما نخواهد آمد. پس مراقب باشید که اگر خواسته ضروری ای دارید حتماً از راههای دیگر مهماندار را با خبر کنید!

و اما در ستوران‌هایی که چنین دستگاهی ندارند، شما می‌توانید کمی به اطراف نگاه کنید. اگر مهمانداری در اطراف شما بود، می‌توانید دست خود را بالا ببرید و کمی تکان دهید. مهمانداران یک رستوران باید آنقدر سرعت عمل داشته باشند که دست شما را در اولین لحظه ببینند و نزد شما بیایند.

نکته بسیار مهم این است که تحت هیچ شرایطی سعی نکنید با بشکن زدن و یا حرکاتی از این دست گارسون یا مهماندار را به سمت خود صدا کنید. این کار هم بی احترامی به مهماندار است و هم جایگاه شما را نزد دیگران پایین خواهد آورد.

سرآشپز نادیا
سرآشپز نادیا
من سرآشپز نادیا، آموزش دهنده مهارت های آشپزی و شیرینی پزی هستم و دوست دارم مدل تغذیه مردم کشورم رو بهبود ببخشم تا از غذاهای سالم‌تر، خوشمزه‌تر و البته جدید‌تر لذت ببرند.

2 دیدگاهها

 1. یلدا گفت:

  ممنونم
  کل مقاله یک طرف این قسمت بشکن یک طرف…
  واقعاً بعضی‌ها خیلی ضعیف هستند

 2. سلام جالب بود
  طفلکی مردها هم باید پول رو حساب کنن هم گارسون صدا بزنن
  بازم میگن به زن ها ظلم میشه!
  ممنون از مقاله ی خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب آشپزخانه خانم های شاغل
برای دانلود رایگان ۳۵ صفحه از کتاب آشپزخانه خانم های شاغل کافیست ایمیل خود را وارد کنید تا لینک دانلود را برای شما ارسال کنیم.
مطمئنم که از خوندتش لذت می برید...
ما هم مثل شما از ایمیل های تبلیغاتی متنفریم.