نحوه نگهداری براونیز پنیری
March 11, 2016
کوکی فندقی
نحوه نگهداری کوکی فندقی
March 13, 2016

نحوه نگهداری نان زنجبیلی

نان زنجبیلی
این مقاله مخصوص عزیزانی است که شیرینی خانگی خود را به سرآشپز نادیا سفارش داده‌اند و دوست دارند اطلاعات بیشتری در رابطه با شیرینی‌های خوشمزه‌ای که به دستشان رسیده‌است داشته باشند. اگر شما هنوز از شیرینی‌های خانگی ما سفارش نداده‌اید برای سفارش به لینک زیر مراجعه کنید:

سفارش شیرینی

نان زنجبیلی چیست؟

اگر طبع شما گرم است، بدون شک از نان زنجبیلی لذت خواهید برد. نان زنجبیلی نوعی از نان است که بافتی بین نان و بیسکوییت دارد. هم ترد است و هم نرم. همچنین می‌تواند بسته به سلیقه شما برشته و یا نرم‌ باشد. تکه‌های مربای به داخل این نان، ظاهر و طعم آن را از دیگر نان‌های زنجبیلی کاملاً متفاوت می‌کند.

زنجبیل یکی از ریشه‌های خوراکی پرخاصیت است که معمولاً کسانی که طبع گرم دارند بیشتر آن را می‌پسندند. با این حال گاهی نان زنجبیلی می‌تواند برای بچه‌ها هم جذاب باشد.

مواد تشکیل دهنده نان زنجبیلی عبارتند از:

  • آرد سفید
  • پودر زنجبیل
  • عصاره زنجبیل
  • مربای به
  • شربت ذرت
  • کره
  • شکر قهوه‌ای

نان‌های زنجبیلی به دلیل اندازه کوچکی که دارند، برای مهمانی‌های رسمی بسیار مناسب هستند و اگر در روزهای سرد زمستان مهمانی در پیش دارید، این نان را از یاد نبرید چرا که این نان می‌تواند به محفل شما گرمایی خاصی ببخشد.

البته این فقط پیشنهاد ماست و شما می‌توانید بسته به ذائقه غذایی خود و یا مهمانانتان ، در هر شرایطی از آن استفاده کنید

نان زنجبیلی مناسب چه شرایطی است؟

در مهمانی‌های رسمی، دور همی‌های دوستانه و برای دوستداران زنجبیل نان زنجبیل یک انتخاب بی‌نظیر خواهد بود.

نحوه نگهداری نان زنجبیلی

این نان به دلیل شربت ذرتی که دارد به سرعت سفت خواهد شد. اما سفت شدن این نان به منزله خشک شدنش نیست. چرا که هنگامی که یکی از نان‌های خشک شده را هم در دهان می‌گذارید، متوجه می‌شوید که باز هم طعم بی‌نظیر خود را حفظ کرده‌است. با این حال توصیه سرآشپز نادیا این است که این نان را در یک ظرف کاملاً در بسته و در دمای محیط نگهداری کنید. خوشبختانه این نان به سادگی بیات نمی‌شود اما اگر به دلیل باز ماندن درب ظرف متوجه شدید که رطوبت خود را از دست داده است، می‌توانید در ظرف  آن یک فنجان آب جوش قرار دهید تا بخار آب در ظرف پخش شده، نان‌های زنجبیلی رطوبت را به خود جذب کنند.

پیشنهاد سرآشپز نادیا برای سرو نان‌های زنجبیلی

شما می‌توانید با یک فنجان چای زنجبیل و یا به این نان را سرو کنید. همچنین با چای سبز، طعم این نان بی‌نظیر کامل خواهد شد.

سوالی دارید؟

اگر هنوز هم از نگهداری و یا نحوه استفاده این شیرینی سوالی دارید، کافیست از طریق فرم تماس با ما اقدام نمایید:

درباره و تماس با ما
سرآشپز نادیا
سرآشپز نادیا
من سرآشپز نادیا، آموزش دهنده مهارت های آشپزی و شیرینی پزی هستم و دوست دارم مدل تغذیه مردم کشورم رو بهبود ببخشم تا از غذاهای سالم‌تر، خوشمزه‌تر و البته جدید‌تر لذت ببرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان کتاب آشپزخانه خانم های شاغل
برای دانلود رایگان ۳۵ صفحه از کتاب آشپزخانه خانم های شاغل کافیست ایمیل خود را وارد کنید تا لینک دانلود را برای شما ارسال کنیم.
مطمئنم که از خوندتش لذت می برید...
ما هم مثل شما از ایمیل های تبلیغاتی متنفریم.